احمدی مقدم: اگر یک روز جای مامور انتظامی باشید، مردم را کتک می زنید

Image and video hosting by TinyPic

در حالی که نماینده مشهد گفته است رییس فتا را بخاطر ستار بهشتی برکنار نکردند، احمدی مقدم هم می گوید این برکناری بخاطر فشار رسانه ای و افکار عمومی نبوده است.

30781634-2204926

فرمانده نیروی انتظامی درباره برکناری رییس پلیس فتای استان تهران گفت: این که فرد بی‌گناهی برای کاهش فشار افکار عمومی برکنار شود، درست نیست.

به گزارش خبرآنلاین؛ سردار اسماعیل احمدی مقدم امروز در مراسم اختتامیه استانداردسازی و تعالی رفتار سازمانی کارکنان پلیس راهنمایی و رانندگی نیروی انتظامی گفت: متاسفانه باب شده است هر اتفاقی می‌افتد می‌گویند باید استعفا بدهند و کنار بروند. اما این که فردی که گناهی نکرده را برای کاهش فشار افکار عمومی برکنار کنیم درست نیست چرا که ما مسلمان هستیم و باید بررسی کنیم مقصر و قاصر کیست و با وی برخورد قاطعی صورت گیرد.

فرمانده ناجا با اشاره به برکناری رییس پلیس فتای تهران گفت: خیلی‌ها پس از اعلام این خبر به من گفتند که این اقدام برای اثر رسانه‌ای خیلی خوب بوده و برخی دیگر نیز گفتند که حتما وی در جای دیگری در حال خدمت است. در حالی که هیچ کدام از این موارد نبوده و تا زمانی که برای ما محرز نشود که فردی مقصر است با وی برخورد نمی‌کنیم.

او با اشاره به برکناری رییس پلیس فتای استان تهران در پرونده ستار بهشتی، گفت: پلیس فتای تهران را بخاطر اثر رسانه ها و تحت فشار رسانه ای برکنار نکردم بلکه اگر فردی خطایی کند باید به آن برخورد شود. در آخرت حساب و کتابی است اگر ظلمی در حق کسی شود باید با آن برخورد کنیم و در حق یک متهم نباید خطایی صورت گیرد.

فرمانده ناجا بدون اشاره به همه مظالمی که در بازداشتگاه های تحت امر او می شود، گفت: حتی در حق یک مجرم و متهم نیز حق نداریم، قصور و افراط کنیم. من رفتار بد هیچ ماموری را تایید نمی‌کنم. در عین حال به افرادی که در این خصوص معترضند بایند بگویم یک بار بیایید لباس مبدل بپوشید، کنار مامور ما بایستید اگر تا بعداظهر مردم را کتک نزدید ما قبول می‌کنیم اما این امر جوازی برای برخورد ماموران با مردم نیست.

احمدی مقدم با بیان اینکه احترام به مردم در عین قاطعیت بسیار مهم است، گفت: باید به گونه ای فرهنگ سازی کنیم که زمانیکه پلیس با فردی برخورد می کند مردم حق را به پلیس دهند و بگویند حتما خطایی کرده است.

او گفت: غربی ها نمایش بازی می کنند زمانیکه قطاری از ریل خارج می شود وزیر مربوطه استعفا می دهد و چنین کاری باب شده است ما مسلمان هستیم باید بررسی کنیم مقصر و قاصر و خاطی باید شناسایی و هرکس در حد خطای خود با آن برخورد شود.

ماموران راهنمایی و رانندگی ویترین ناجا هستند، اگر رفتارشان با مردم استاندارد و متعالی باشد، قضاوت نسبت به کل نیروی انتظامی تغییر می کند.حتی در حق یک مجرم و متهم نیز حق نداریم، قصور و افراط کنیم. من رفتار بد هیچ ماموری را تایید نمی‌کنم. در عین حال به افرادی که در این خصوص معترضند باید بگویم یک بار بیایید لباس مبدل بپوشید، کنار مامور ما بایستید اگر تا بعدازظهر مردم را کتک نزدید ما قبول می‌کنیم اما این امر جوازی برای برخورد ماموران با مردم نیست.»

مفهوم ساده این اظهار نظر این است که مردم آنقدر بد و غیر قابل تحمل می باشند که در یک تقابل چند ساعته با ایشان هر انسانی دلش میخواهد کتکشان بزند و در این میان مأمورین نیروی انتظامی انسانهای رئوف و صبوری هستند که میتوانند اوقات زیادی را در کنار این مردم بد باشند و تحملشان کنند و فقط گاهی ایشان را بزنند . واقعا باید قدردان نیروهای انتظامی بود که اینقدر کم مردم را کتک میزنند !!!

آقای فرمانده نیروی انتظامی ، مشکل نگاه شماست، با عینکی که بر چشمانتان زده اید مردم را یک مشت خلافکار سزاوار تنبیه و کتک میدانید . با خطوط قرمزی که تعریف کرده اید آیا انسان سالم و صالحی جز خودتان و همفکرانتان در دایره تعریف شما باقی میماند ؟
شک دارم از اینکه وقتی حرف میزنید میفهمید چه میگویید و شاید هم میفهمید که وا مصیبتا .

کلمه

Advertisements

پاسخی بگذارید

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی شمایل‌ها کلیک نمایید:

نشان‌وارهٔ وردپرس.کام

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس گوگل+

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google+ خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

w

درحال اتصال به %s