رد صلاحیت هاشمی دامی بود برای رد صلاحیت مشایی

Image and video hosting by TinyPic

درست است که رد صلاحیت رفسنجانی غافلگیرکننده بود و اصلا انتظار آن نمی‌رفت که رژیم بیاید و رییس مجمع تشخیص مصلحت خود را رد صلاحیت کند و از دایره بسته سیاسی خودش کنار بگذارد، اما همین اتفاق غافلگیر کننده آدم را وا می‌دارد در مورد مناسبات درونی این نظام سر تا پا فساد و خفقان و روابط میان سرانش بیشتر تفکر کند.

zz-1-rafjani

وقتی بیشتر فکر می‌کنم می‌بینم که چندان هم نباید از این رد صلاحیت شگفت زده شد چرا که با موضع انفعالی که رفسنجانی پس از اخراجش از انتصابات نظام اتخاذ کرد و آن به قول خودشان تمکین به قانون اساسی!‌ نشان داد که او را هنوز هم در دایره‌ی همین نظام باید دسته بندی بکنیم. در واقع این از ساده لوحی خود ما بود که بازی خوردیم و هاشمی را مقابل نظام دانستیم و چهار سال تمام برایش سر و دست شکستیم. بله آقایان و خانم‌ها، ما در تمام سال‌هایی که از آغاز جنبش اعتراضی پس از انتخابات 88 می گذرد، فریب این اسب تروای خامنه ای را خوردیم!

در واقع ما ساده لوح بودیم که از همان زمان می آیم و نمی آیم های ایشان متوجه نشدیم که ما را بازی می دهد. دست کم باید آن زمانی که در دقیقه نود و همزمان با مشایی و احمدی نژاد برای ثبت نام وارد وزارت کشور شد می فهمیدیم که این یک بازی پیچیده است و ما تنها تماشاچی های بی خاصیت آن!

امروز به شخصه فکر می کنم هاشمی هنوز هم همان یار گرمابه و گلستان خامنه ای است که گاهی از دست هم ناراحت می شوند و مشت هایشان را نشان هم می دهند اما هرگز روی هم دست بلند نمی کنند و به وقت خطر به داد هم می رسند. در این برهه هم که خامنه ای به شدت از جانب احمدی نژاد و یار شفیقش مشایی احساس خطر می کرد و به خاطر حمایت های بی دریغش راه مناسبی برای حذف آنها پیدا نمی کرد به سراغ رفسنجانی رفت و دو نفری آنها و همه ما را به بازی گرفتند.

در درجه اول اصلاح طلبان بودند که بازی خوردند و به پشتوانه حضور رفسنجانی به اجماع درستی نرسیدند و حتی شاید بتوان گفت خاتمی هم به این دلیل اعلام حضور نکرد.

در درجه دوم تنور انتخابات برای چند وقتی حسابی گرم شد و مردم به حدس و گمانهای انتخاباتی مشغول شدند و حواسشان از مصیبتهای اقتصادی منحرف شد.

اما در درجه مهمتر و سوم این ا.ن و مشایی بودند که فریب بازی را خوردند و پس از اعلام صلاحیت‌ها و سکوت و تمکین رفسنجانی حسابی آچمز شدند و نه توانستند آن طور که می خواستند برای تایید صلاحیت مشایی هوچی گری و شلوغ بازی بکنند و نه همان اندک صدایشان در شلوغی رد صلاحیت آن مهره بزرگتر به گوش کسی رسید!

بله تا حدودی مطمئن هستم که هاشمی به خواست خامنه ای به میدان آمد و از آبرویش برای یار دیرینش مایه گذاشت تا با رد صلاحیتش، بلا از سر خامنه ای و رژیمی که یک پایش خود اوست رد شود.

فردای روشن

Advertisements

پاسخی بگذارید

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی شمایل‌ها کلیک نمایید:

نشان‌وارهٔ وردپرس.کام

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس گوگل+

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google+ خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

w

درحال اتصال به %s