پشت پرده ی انهدام پرواز IR655 (هواپیمای ایرباس) چه بود؟…. جنایتی دیگر از جمهوری اسلامی

Image and video hosting by TinyPic

بالاخبر// پرواز مسافربری شماره ۶۵۵ شرکت هواپیمایی ایران‌ایر با شناسه «IR655» از بندر عباس به مقصد دبی در تاریخ ۱۲ تیر ۱۳۶۷ در حرکت بود که با شلیک موشک هدایت شونده از ناو یو‌اس‌اس وینسنس متعلق به نیروی دریایی ایالات متحده آمریکا بر فراز خلیج فارس سرنگون شد و تمامی ۲۹۰ مسافر آن که شامل ۴۶ مسافر غیر ایرانی و ۶۶ کودک بودند، جان باختند.

انتشار خبر مذکور در اواخر دهه ی اول تشکیل حکومت جمهوری اسلامی موج شدیدی از خشم عمومی نسبت به دولت آمریکا را برانگیخت و مدتها دستاویز سیاست مداران ایرانی برای درپیش گرفتن سیاست های ضد آمریکایی بود.

به گزارش بالاخبر، اما محمد نوریزاد در تازه ترین مصاحبه ی خود با سایت کلمه و با افشای زاویه ی دیگری از این ماجرا، از پشت پرده ی انهدام پرواز IR655 می گوید و جنایتی دیگر از سوی رهبران نظام جمهوری اسلامی را فاش می سازد.

بر اساس متنی که از این مصاحبه منتشر شده است نوریزاد با اشاره به فاجعه پرواز IR655 از پرواز همزمان جنگنده های ایرانی در پناه این هواپیمای مسافربری به منظور گریز از رادار ناوهای آمریکایی و ضربه زدن به آنها پرده بر می دارد و می گوید: «به محض شلیک آمریکایی ها و زدن هواپیمای مسافربری ما، داد و قال سرمی دهیم که ای دنیا این آمریکایی های نامرد را ببینید که به هواپیمای مسافربری هم رحم نمی کنند؟! اما دم برنمی آوریم که در سایه ی معکوس همان هواپیمای مسافربری جنگنده های خود را مخفی کرده بودیم تا از رادار ناو آمریکایی فرار کنند و به او ضربه بزنند.»

گفتنی است در جریان شلیک و انهدام IR655 نیروهای آمریکایی بلافاصله ادعا می کنند که یک هواپیمای جنگی اف-14 را مورد هدف خویش قرار داده اند، اما با گذشت زمان مشخص می شود که هواپیمای منهدم شده یک هواپیمای مسافربری متعلق به شرکت هواپیمایی ایران ایر بوده است.

در اسناد منتشر شده در خصوص این فاجعه آمده است که زمانی که موشک به سمت هواپیمای مذکور شلیک می گردد، اختلاف نظر بر سر تجاری و یا نظامی بودن هواپیمای هدف در میان کارکنان ناوهای جنگی آمریکایی وجود داشته است. اما بر اساس افشاگری نوریزاد مشخص می شود که بواقع در سایه ی معکوس هواپیمای مسافربری IR655 جنگندهای جمهوری اسلامی  نیز برای گریز از رادارها و ضربه زنی به ناوهای آمریکایی مشغول انجام عملیات بوده اند. این گزارش فاش می سازد که به واضح در این عملیات مقام های جمهوری اسلامی از جان شهروندان خویش برای پوشش مقاصد نظامی خود استقاده نموده اند.

این عملیات مرگبار که  جز کشته شدن 290 نفر سرنشینان این هواپیمای مسافر بری که حامل 254 سرنشین ایرانی بوده ، دست آورد دیگری به همراه نداشته است، از بی ارزش بودن جان شهروندان ایرانی نزد حکومت جمهوری اسلامی حکایت دارد.

آیا به راستی حکومتی که برای آزمایش برنامه ها و مقاصد خود حاضر به ریسک جان شهروندانش می شود، استحقاق حکمفرمایی بر سرزمین پهناوری چون ایران را دارد؟

افشاگری اخیر محمد نوریزاد با پرده برداری از یکی دیگر از جنایات جمهوری اسلامی، مکر خونین رهبران این نظام را برای استفاده از این حادثه به منظور ترویج سیاست های ضد آمریکایی در نظام جمهوری اسلامی را نشان می دهد.

البته این بی ارزشی جان انسانها تنها مربوط به ایران نیست در تمامی ادیان جان انسانها هیچ ارزشی ندارد مخصوصا دین اسلام…….

منبع

Advertisements

10 دیدگاه برای «پشت پرده ی انهدام پرواز IR655 (هواپیمای ایرباس) چه بود؟…. جنایتی دیگر از جمهوری اسلامی»

 1. جوک زیبایی بود !! خندیدیم !!
  مطمئن باشین سیستم رادار الکترونیکی نظامی که تفاوت بین اندازه کبوتر و عقاب رو میزان بازگردانی تشعشع الکترونیکی رو در چند ده کیلومتری نشون میده، توی فاصله زیر دو کیلومتر خیلی راحت نشون داده که هدف یه هواپیمای بزرگ هست نه جنگنده. بعد هم از کی تا حالا جنگنده می تونه با سرعت هواپیمای مسافربری که 700 کیلومتر در ساعته پرواز کنه ؟؟یعنی شما نمی دونی موتور این جنگنده ها اگه از دور خاصی پایین تر بیاد افت فشار غلبه بر جو باعث سقوط میشه و این دور موتور حدئاقل سرعتی معادل 1200 کیلومتر بر ساعته ؟؟
  مکل از شماست که مردم رو مثل خودتون نفهم فرض کردین تا جایی که این عراجیف رو که به خورد خودتون دادن به دیگران منتقل می کنین .
  البته حق دارین چون اگه این مزخرفات رو نگین پول تو جیبی کثیفتون از طرف دولت آمریکا قطع میشه

 2. بهتره سقوط هواپیمای مسافربری توپولف که جنگنده ایرانی از آن فیلمبرداری کرده رو هم اینجا بذارید که به اشتباه جنگنده های خودی به جای موشک و هواپیمای جنگی اسراییل و آمریکا ناتبود کردن تا این بی همه چیزای اسلام کثیف و دمهاشون که نه، بلکه مردم بیشتر متوجه بشن

 3. شما اوسکولا چی فکرکردین درباره ما؟فکرکردین بااین اراجیف میتونین مغزماروشست وشوبدین؟مشکل شمااینه که نمیتونین ببینین ایران سرپاست،چراازجنایت های آمریکا واسرائیل چیزی نمیگین اوناروبهترین کشورهاجلوه میدین؟جنایتاشون روی مردم بیگناه بود،لبنان،فلستین،افغانستان،سوریه،عراق وخیلی کشورهای دیگه،داداش بااین حرفا نمیتونین غیرت ایرانی روازمابگیرین،اینوبروبه اون رئیس آمریکایی واسرائیلی ماسونت بگو،بگواگه فکرنابودکردن ایران به سرشون بزنه یاباشه اول ماجوونای آریایی اصیل نابودشون میکنیم.

 4. یه سوال دارم ازشما،چرا ازآمریکا حمایت میکنین ومیخوایین ایران رونابودکنین؟مگه ایرانی نیستین شما؟ببخشید یادم نبودکه نیستین،چون ایرانی غیرت داره روی کشورش وازکوروش کبیر الگومیگیره که شمااین کاررونکردین.

 5. با حرف آقایان amir , alirezalموافقم خوب مرتیکه ی بی غیرت تو که این همه ادعای ایران دوستی میکنی چرا این حرفا رو در میاری از اون همه شهید خجالت نمیکشی شما انگل های ایران هستید . فقط زر میزینید اگر جنگ بشه حاضری هشت سال بجنگی ؟؟ بی غیرت

 6. میخ.ام بگم خیییییلی خرید.من به هیچکس توهین نمی کنم ولی به وطن فروش چرا.به کسی هم که یه اسلام توهین بکنه بازم توهین میکنم گرچه لیاقت توهینم نداره.تف به غیرت نداشتتون بیاد. خیال نکن من یه حذب اللهی خشک مقدس هستم نه،ولی اسلامو دوست دارم و واس ایران و حفظ دین جونمم میدم.خاک تو سر هرکسی که این اراجیفو باورکنه و تاییدش هم بکنه.کثافتای انگل.علی رضا و امیر واقعا بهتون افتخار میکنم!!!
  بازم تف توذات وطن فروشتون.

 7. مگه تام کت ایران مثل مسعود رجوی شماست که رفت پشت صدام حسین قایم شد؟ گه به قبر پدر جفتشون. وطن فروشهای حرومزاده کارتون تمومه.

 8. در مطالب شما چند چيز به شدت موج مي زند اول ، حماقت ، دوم ساده لوحي ، با اين تصور كه مردم نيز همين گونه اند ! سوم وطن فروشي و كينه بي حد و حصر . . . بر فرض كه جت جنگنده در سايه هواپيماي مسافربري پنهان شده بود ، به چه دليل ؟ اگر براي ضربه زدن به ناو آمريكايي ، خوب بعد چه شد ؟ اگر اين فرضيه احمقانه شما درست باشد كه بهترين موقعيت بود كه جنگنده به ناو حمله كند ! مشكل كل سايت شما اينست كه به مسايل سطحي و بي ارزش مي پردازيد و به قول معروف خود گويي و خود خندي ، عجب مرد هنرمندي

پاسخی بگذارید

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی شمایل‌ها کلیک نمایید:

نشان‌وارهٔ وردپرس.کام

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس گوگل+

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google+ خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

w

درحال اتصال به %s