کتمان وجود زندانی سیاسی از سوی جواد لاریجانی …

Image and video hosting by TinyPic

محمد جواد لاریجانی که این روزها نامش و پرونده های تخلفاتش نقل محافل خبری و سیاسی است بار دیگر در دفاع از دستگاه عریض و طویل تحت امر برادرش قاضی القضات به میدان آمده و مدعی شده که در ایران نه تنها زندانی سیاسی نداریم، بلکه کارنامه قوه قضائیه در دفاع از جمهوری اسلامی ایران روشن و موفق است!

به گزارش کلمه، جواد لاریجانی که متهم است به زمین خواری و پرونده زمین های ورامینش چند سالی است در راهروهای قوه قضاییه در آمد و شد است و گفته می شود وجه المصالحه پرونده مفاسد مالی محمدرضا رحیمی سرحلقه فاطمی و تیم احمدی نژاد قرار گرفته است، خودش مدعی است که جرمش کاشتن گندم است و بس!

پس از آنکه علی مطهری از اعلام جرم دادستانی ابراز تاسف کرد و از دستگاه قضا خواست به وضعیت زندانیان سیاسی و خانواده های آنان رسیدگی کند، دبیر ستاد حقوق بشر حتی سخنان این فامیل خود را هم نپذیرفت و مدعی شد: بدرفتاری با زندانیان سیاسی اتهامی بی اساس و تکراری است که همواره از سوی آمریکا، اسرائیل و ضد انقلاب داخلی و خارجی از جمله منافقین نسبت به نظام مطرح می شده است.

این در حالی است که طی سه سال گذشته نامه هایی مبنی بر بدرفتاری و شکنجه از سوی زندانیان سیاسی مهدی محمودیان، حمزه کرمی، عبدالله مومنی، داوود سلیمانی و عیسی سحرخیز خطاب به رییس قوه قضاییه و دادستانی نوشته شده است، اما تاکنون هیچ مقامی نسبت به آن اظهار نظر نکرده است.

بحث شکنجه در زندان ها موضوعی نیست که قابل کتمان باشد، برگزاری دادگاه رسیدگی به جنایت کهریزک و محکومیت تعدادی از کارکنان و ماموران انتظامی و دستور رهبری بر تعطیلی این بازداشتگاه گواهی بر وجود شکنجه و بدرفتاری منجر به مرگ در بازداشت گاه های کشوری است که نماینده حقوق بشرش منکر وجود یک زندانی سیاسی در آن است!

برادر رییس قوه قضاییه می گوید: اصولا بدرفتاری با زندانیان چه سیاسی و چه غیر سیاسی خلاف شرع و خلاف قوانین است و اگر موردی از بدرفتاری با زندانیان کشف شود مانند مواردی که در گذشته بوده بلافاصله و با قاطعیت مورد پیگیرد قرار می گیرد. اما نمی گوید که این ” قاطعیت” تاکنون شامل چه کسانی شده است و آیا با افرادی که سر عبدالله مومنی و حمزه کرمی را بارها به داخل چاه توالت کردند، برخوردی شده است؟ و با کسانی که زندانیان سیاسی را تحت شکنجه فیزیکی و روحی قرار دادند چه قاطعیتی صورت گرفته است؟

مشاور امور بین الملل رئیس قوه قضائیه ابایی ندارد که وجود صدها زندانی سیاسی در زندان ها را انکار کند و بگوید زندانی سیاسی یعنی کسی که در چارچوب قانونی، فعالیت سیاسی داشته اما به خاطر اینکه حاکمان، فعالیت او را دوست نداشته اند به زندان افتاده است. با این تعریف در نظام جمهوری اسلامی هیچ زندانی سیاسی وجود ندارد، چرا که نظام جمهوری اسلامی کسی را به خاطر انجام فعالیت سیاسی قانونی که مطلوب آن نبوده به زندان محکوم نکرده است.

در حال حاضر فعالان سیاسی و دانشجویی که در زندان به سر می برند به جرم اقدام علیه ” امنیت ملی”، ” توهین به رهبری و رییس جمهوری” و “تبلیغ علیه نظام” به حبس های طویل المدت و محرومیت از فعالیت های سیاسی و مطبوعاتی محکوم شده اند.

جواد لاریجانی که در دوره نخست وزیری میرحسین موسوی به دلیل ارتباطات مشکوک با نظر نخست وزیر از وزارت خارجه منفک شد بازداشت ده ها فعال سیاسی در اولین روز پس از انتخابات را نادیده می گیرد و مدعی می شود که همه بازداشت شدگان سال ۸۸ ” کودتاگر” بوده اند. اما نمی گوید بر اساس کدام مدرک و سند محکمه پسند افرادی می توانند با نوشتن مقاله و فعالیت قانونی در رقابت های انتخاباتی زمینه ساز کودتا در یک کشور باشند.

لاریجانی مدعی است که بدرفتاری نه با زندانیان بلکه با قوه قضائیه صورت گرفته و می گیرد و کارنامه قوه قضائیه در دفاع از جمهوری اسلامی ایران در برابر کودتا گران فتنه ۸۸ بسیار درخشان بود چرا که عملکرد آن در درجه اول مشی قانونی داشته و ثانیا قاطعانه و هوشمندانه بوده است!

وی از دخالت نیروهای امنیتی در احکام قضایی، محرومیت زندانیان سیاسی از حقوق اولیه، بدرفتاری با خانواده زندانیان سیاسی و … سخن نمی گوید و بر این باور است که دستگاه قضایی با مجرمان فتنه ۸۸ با عطوفت اسلامی و گذشت که برازنده نظام قدرتمندی چون جمهوری اسلامی ایران است رفتار کرده و برهمین اساس جمع قابل توجهی از این زندانیان مورد عفو و تخفیف های فراوان قرار گرفته اند که این مسیر ادامه خواهد داشت!

ادعای دبیر ستاد حقوق بشر در حالی صورت می گیرد که نسرین ستوده از دیدن فرزندانش محروم است و نرگس محمدی با بیماری حاد و داشتن دو قلوهای پنج ساله به جرم فعالیت های حقوق بشری در حبس به سر می برند. در همین حال ابوالفضل قدیانی، عیسی سحرخیز، مهدی محمودیان، حسین رونقی و ده ها زندانی سیاسی دیگر به علت شرایط نامطلوب و زیر استاندار زندان به بیماری های مختلف مبتلا شده اند.

وی از مرگ چند زندانی در زندان گوهر دشت و شهادت هدی صابر در زندان اوین هم سخنی به میان نمی آورد.

برادر لاریجانی ها می گوید: اولا بنده افتخار می کنم که کشاورز و دامدار هستم. کشاورزی در خانواده ما یک سنت است. من افتخار می کنم که با زحمت بیش از ۲۰ سال توانسته ام گوشه ای از خاک میهنم را آبادتر کنم. مناقشات ارضی در زمین های زراعی در ایران امر بسیار رایجی است. ضد انقلاب و دشمنان نظام باید بدانند قوه قضائیه خط قرمز ندارد چه جواد لاریجانی و چه هرکس دیگری مانند هر شهروند دیگری باید پاسخگو باشد. من باید به ضد انقلاب بگویم که در هر دادگاهی که فراخوانده شوم با افتخار شرکت می کنم و احکام قضایی دادگاه های جمهوری اسلامی را چه به نفع من باشد و چه به ضرر من، برچشم خواهم گذاشت.

جواد لاریجانی جرم خودش را کاشتن گندم می داند و مدعی است که نه زیرخاکی از این کشور خارج کرده، نه گونی های اسکناس جابه جا کرده و نه ال سی های تقلبی به این سو و آن سو فرستاده است. جواد لاریجانی مانند بقیه کشاورزان ایران در زمین خود گندم و جو کاشته است!

اولین بار، دو سال پیش احمدی نژاد در سخنرانی خود در کرمان خطاب به یک زمین خوار گفته بود: «کسی که در اطراف تهران ۳۰۰ هکتار از بهترین زمینهای دولت را سالهاست تصرف کرده و وزیر جهاد کشاورزی قبلی زورش نرسیده و تاکنون وزیر فعلی نیز نتوانسته کاری کند فرض کنید با این وجود قانونی در مجلس تصویب شود که به دولت بگوید که تو موظف هستی به اینها سند بدهی و اگر دولت استنکاف کرد، اجازه داده شود تا به آنها سند داده شود؛ این تبعیض و بیعدالتی است.”

جواد لاریجانی همانگونه که احمدی نژاد می گوید متهم است که سالها پیش اقدام به تصرف غیرقانونی زمین های عمومی کرده است. گفته شده که وی در روستای مبارکیه در بخش جواد آباد، شهرستان ورامین حدود ۲۵۰۰ هکتار از زمین های محلی را که “زمین های روستا و زمین های منابع طبیعی” بوده اند، به تصرف خود در آورده و در این زمین ها ۱۲ حلقه چاه غیر مجاز عمیق هم حفاری کرده است و با اعمال نفوذ اجازه نداده است که دولت های هشتم و نهم و دهم این زمین ها را به صاحبان واقعی آن که بیت المال است بازگردانند.

در همین حال، در یکی از اسنادی که اخیرا با مهر وزارت کشاورزی درباره “تصرفات اراضی ملی و تخریب منابع طبیعی توسط آقای محمدجواد لاریجانی” منتشر شده، آمده است: «نامبرده در چند نوبت و بدون اخذ مجوز قانونی به تصرفات عدوانی در بیش از ۳۴۲ هزار هکتار از اراضی ملی ورامین، نگهداری دام‌های غیرمجاز (۹۰۰ راس گوسفند و ۲۰۰ نفر شتر) و …» اقدام کرده است.

پرونده ای که وجه المصالحه فساد مالی معاون اول احمدی نژاد شده است. احمدی نژاد با علم کردن پرونده برادر قاضی القضات تا امروز در چند مرحله سعی کرده است که جلوی رسیدگی به پرونده مردانش را بگیرد. گفته شده که احمدی نژاد بعد از افشاگری نادران، در دیداری با رهبری به وی گفته است که تمامی این پولها در ستاد انتخاباتی وی هزینه شده است تا بدین ترتیب رهبری را متقاعد کند که پرونده رحیمی پیگیری نشود.

حال باید دید در دعوایی که این روزها اقوام لاریجانی ها علی مطهری و احمد توکلی را هم وارد بازی کرده است، پرونده زمین خواری های محمد جواد لاریجانی به کجا می رسد و آیا انکار وجود ” زندانی سیاسی” و ” شکنجه و بدرفتاری” کمکی به وی خواهد کرد؟

کاریکاتور زمین‌خواران

افشاگری سه سند جدید میان برادران لاریجانی٬ تیم احمدی‌نژاد و رسانه‌های نزدیک به اکبر هاشمی رفسنجانی

انتشار اسناد محرمانه زمین‌خواری برادران لاریجانی

ادعای سایت الف «انتشار اسناد زمین‌‌خواری لاریجانی‌ها با هدف انتقامجویی»

منبع

Advertisements

پاسخی بگذارید

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی شمایل‌ها کلیک نمایید:

نشان‌وارهٔ وردپرس.کام

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس گوگل+

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google+ خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

w

درحال اتصال به %s